Home      Biografia    Studio    Mastering    Artykuły    Albumy    Sklep Remastering Płyt i plików   FAQ    Kontakt    Linki

   


Mariusz Wojtoń - biografia i informacje muzyczne

Mam wszechstronne i długoletnie doświadczenie muzyczne zarówno jako artysta-wykonawca, jak i technik-realizator dźwięku. Gram na licznych instrumentach, takich jak gitary akustyczna i elektryczna, gitara basowa, fortepian, syntezatory i samplery, instrumenty perkusyjne, a również jestem autorem tekstów do swoich utworów. Ponadto tworzę brzmienia elektroniczne do wykorzystania w syntezatorach i samplerach.

Posiadam ośmioletnie formalne wykształcenie muzyczne na fortepianie plus 25 letnie doświadczenie jako gitarzysta i kompozytor. Spędziłem 10 lat w Kanadzie i USA, gdzie uczestniczyłem w licznych nagraniach, występach na żywo i "jam sessions", ciesząc się dużym uznaniem i powodzeniem jako gitarzysta i realizator nagrań.

Moje płyty oferowane w naszym sklepie sa nagrane w w studiu Emotion Converting Plant - „Fabryce Przetwarzania Emocji”. Są fuzją wielu nurtów obecnie występujących na całym świecie. Sądzę, że „żaden artysta nie tworzy w próżni”, więc zamknięcie się w jednym określonym stylu jest nałożeniem sobie ograniczeń na artystyczną wolność. Muzyka jest uniwersalnym jezykiem przemawiającym do wielu ludzi we wielu krajach. Mam nadzieję, że moje nagrania i praca realizatorska wniosą pozytywny wkład do poprawy świata i dadzą ludziom wiele radości i pozytywnej energii. 
 

Moje muzyczne inspiracje zaczęły się od nagrywania ulubionych utworów z radia. Z ogromną uwagą przysłuchiwałem się realizacjom i brzmieniu moich ulubionych utworów, takich jak The Beatles, Michael Jackson, Miles Davies, Dream Theater i wielu innych. Zawsze lubiłem dźwięk, fascynował mnie mały głośniczek w moim pierwszym kasetowym magnetofonie Mk-125 automatic. Zawsze starałem się zrobić coś, żeby dźwięk jakiegoś urządzenia był lepszy. Dlatego zająłem się sztukę miksowania i masteringu. Chyba dlatego zostałem muzykiem... ;-).  


English version     


 
 

Studio Masteringu ECP
 
Mastering Studio  ECP

 

 

Koncerty

 

Tuning

  Reaper Tutorial
  Reaper
Warsztaty

 

  Naprawa i regulacja gitar i gitar basowych