Home    Studio    Mastering    Artykuły  Remastering Płyt i plików
    FAQ    Kontakt    Linki
 
 

  Witamy w Studiu Masteringowym i Edycyjnym E.C.P.   

Emotion Converting Plant

Miks i mastering

Wykonujemy polepszanie i poprawę nagrań, czyli mastering, miksowanie ścieżek oraz inne usługi związane z poprawą jakości nagrań, ich edycją i odszumianiem.

Tuning kolumn

Oferujemy również tuning kolumn głośnikowych. Posiadamy w tym długie doświadczenie. Tuningowaliśmy/modyfikowaliśmy kolumny najbardziej renomowanych producentów jak B & W, Dali, Focal, JBL, Pioneer i wiele innych firm.

Remastering

Wykonujemy remastering nagrań i płyt CD.  Wiele płyt CD jest źle nagrana, i nie nadaje się do słuchania, pomimo dobrej lub bardzo dobrej muzyki. Jest to wina jakości ich masteringu. Po remasteringu poprawa jakości będzie znaczna i ich odsłuch będzie dawał pełną satysfakcję.

Produkcja wideo

Ponadto oferujemy produkcję wideo, montaż klipów, albumów, prezentacji, slajdów, itp.

Artykuły audio

Zapraszamy też do naszych artykułów, zarówno z historii techniki nagraniowej jak również opisów ciekawych instrumentów, syntezatorów czy samplerów.

Warsztaty

Studio ECP oferuje warsztaty z produkcji i aranżacji, użycia efektów i instrumentów VST, obsługi programów muzycznych jak Cockos Reaper i innych oraz obszerną bazę danych i porad na temat kompozycji i produkcji muzyki.

Posiadamy też Tutorial pogramu Reaper.

 

Opinie klientów

kontakt:

bestmastering@gmail.com

telefon: 666113330

 

W Studiu E.C.P. stosujemy własny system poprawy brzmienia nagrań cyfrowych zwany Analogizacją 3D - ANA 3D.  Opracowaliśmy go w 2012 roku.  Zapewnia ona brzmienie ciepłe i przestrzenne, przy jednoczesnej znakomitej szczegółowości oraz wysoki poziom głośności bez zniekształceń. 

 Ana 3D zapewnia świetne brzmienie z doskonałym oddaniem szczegółów, wokalu oraz wszystkich instrumentów wraz z bogatą przestrzenią i głebią. Jest to korzystne i pożądane nie tylko w nowszych stylach typu Trance, Techno, Club i House czy Rap i Hip Hop, ale też w muzyce klasycznej kameralnej czy Jazzie.

Poniższe próbki remasteringu są wykonane techniką ANA 3D:
 

próbka ECP Media Studio Analogizacja 3D Hip-Hop>>

próbka ECP Media Studio Analogizacja 3D Funk>>

 

Premastering - przygotowanie do masteringu

Na życzenie klienta wykonujemy też premastering, to jest przygotowanie nagrania do masteringu. Polega on na wyczyszczeniu i usunięciu szumów, trzasków, składowej DC, ustawieniu odpowiedniego poziomu i wstępnego balansu tonalnego. 

Premastering poprawia płaskie i ciche brzmienie, słabą szczegołowość instrumentow, mało wyrazisty wokal.  

Koszt premasteringu jednego utworu wynosi 30 zł.

 

Oferujemy też Konsultacje w sprawie miksu i masteringu w formie warsztatów prowadzonych telefonicznie, e-mailowo oraz przez Skype, Telegram czy inny komunikator internetowy.

Pomożemy Ci rozwiązać problemy ze sprzętem, oprogramowaniem, miksowaniem i brzmieniem, a również aranżacją, najlepszym doborem instrumentów, bębnów i basu, technikami produkcji w oparciu o loopy i sample, zmiennym tempem, MIDI, VST, dopasowywaniem tempa audio, korekcją pitch'u i innymi problemami z dziedziny tworzenia i miksowania muzyki  Podczas tych konsultacji wprowadzimy Cię w zaawansowane techniki uzyskania znakomitego brzmienia w warunkach domowego studia, zanalizujemy Twoje miksy i pomożemy w odpowiedzi na wszystkie nurtujące Cię pytania.

Forma tych Warsztatów może być uzgodniona indywidualnie. Telefoniczne Warsztaty mogą być uzypełniane o korespondencję e-mailową.

 

Oprócz miksowania i masteringu oferujemy INNE USŁUGI ECP 
  

     

   

 

MASTERING  I  PRODUKCJA  DŹWIĘKU 

Po co właściwie masterować nagrania?

Profesjonalny mastering daje dużo lepsze brzmienie. Lepsze brzmienie to większa siła przebicia dla producentów i muzyków  w promowaniu swojej muzyki.

Mastering wykonany w E.C.P. da Ci niezbędną jakość potrzebną do rywalizacji z innymi nagraniami.

Warunkiem uzyskania super brzmienia nadesłanego utworu jest jednak jego jakość wyjściowa. Przede wszystkim nie może być ono zbyt głośne i poddawane nadmiernej kompresji.

Więcej o jakości materiału nadsyłanego do masteringu można przeczytać tutaj. 

Fragmenty, ilustrujące różnice w brzmieniu nagrań oryginalnych oraz poddanych masteringowi w E.C.P.:

       Mastering -przykłady mp3 >> 


 

 

Możemy poprawić każde brzmieniee

Zajmujemy się wszystkimi stylami muzyki począwszy od muzyki kameralnej i akustycznego jazzu, audycji słownych i muzyce filmowej, a skończywszy na Club, Trance, Rap i Hip-Hop. Niezależnie od stylu, jeśli tylko Twój mix jest wystarczająco dobry, nasz master będzie brzmiał na takim samym poziomie, jak najbardziej renomowane nagrania świata.      

 

NONA 3D MASTERING
Nasza własna studyjna, zaawansowana technika procesowania dźwięku. Posiada ona 9 etapów. Pozwala to na skupienie się nad tylko jednym celem na raz, daje większą kontrolę i lepsze brzmienie niż konwencjonalny mastering.

Oto etapy, stosowane przez nasze Studio w Nona Mastering:


1 Analiza  

Sam odsłuch materiału nie wystarcza. Problemem może być w nagraniu to, czego ucho nie słyszy nawet na najlepszym sprzęcie. Odsłuch zdecydowanie różni się w zależności od ciśnienia atmosferycznego, poziomu wilgotności powietrza, pory dnia i stanu psychofizycznego słuchacza. Dlatego też każdy utwór po wstępnym przesłuchaniu jest analizowany pod kątem spektrum brzmieniowego, przesunięć fazowych, stereofonii, poziomu szczytowego, maksymalnej średniej głośności. Następnie utwór jest porównany do referencyjnych produkcji muzycznych  w celu ustalenia, co mu brakuje i czego potrzeba, aby zabrzmiał jak one, lub jeśli to możliwe - nawet lepiej.

2 Konwersja na format 24 bit 88,2 khz

W domenie cyfrowej rozdzielczość, w jakiej pracujemy ma znaczenie ze względu na błędy narastające podczas procesowania materiału o niskiej rozdzielczości. Częstotliwość próbkowania 88,2 khz jest z pewnych względów lepsza, niż np. 96 khz, ponieważ jest to podwójna jakość CD, łatwiejsza w przeliczeniach dla algorytmów procesujących.

Algorytmy działają lepiej, gdy mają do czynienia z dwukrotną jakością CD, podczas ponownego przjścia na jakość CD stosowaną w Masteringu, gdyż nie dochodzi do matematycznych zaokrągleń wartości.   

3 Korekcja spektrum brzmienia

Equalizer, kompresja/ekspansja, wzbogacenie harmoniczne  

4 Poprawa zakresu dynamiki nagrania 

Dynamika nagrania to różnica pomiędzy cichymi i głośnymi dźwiękami, impulsami chwilowymi (tzw. transjentami), a poziomem średnim. Najlepsze rezultaty daje dość  duża różnica dynamiki. Nadmierna kompresja powoduje utratę energii nagrania i elementów określanych jako "punch", "impact" czy "definition". Z drugiej strony, jeśli różnice te są zbyt duże, nagranie również traci te same elementy. Dlatego właściwy zakres dynamika jest ważna.

5 Ustawienie stereofonii i fazy

Ma to duże znaczenia dla wyrazistości i naturalności brzmienia.

6 Pogłos i akustyka

Jeśli jest to wymagane. Często prawidłowo nałożony pogłos potrafi znacznie polepszyć odbiór muzyki, lepiej połączyć instrumenty i poprawić ich wybrzmienia.   

7 Końcowe spektrum brzmienia

Equalizacja, procesory dynamiczne polegające na pasmowej kompresji/ekspansji. Również zaawansowane algorytmy typu modulacja parametryczna. Na przykład parametr poziomu moduluje saturację i zawartość wysokich tonów. Daje to typowy analogowy efekt taśmy magnetofonowej.

8 Poziom

Głośność jest istotnym elementem brzmienia. Utwór nawet bardzo dobrze zrealizowany straci, jeśli jest za cichy.  W E.C.P. poświęcamy dużo uwagi temu etapowi, gdyż jest on bardzo ważny. 

9 Dithering końcowy

Jakość ditheringu ma wpływ na brzmienie zwłaszcza w cichszych fragmentach utworu. Odpowiedni dithering pozwala na zwiększenie wyrazistościi np. wybrzmień
pogłosów, czy delikatnego tła padów syntezatorowych.

   

 


              

 

Używamy najwyższej klasy magnetofon szpulowy Technics RS-1700.  Na życzenie Klienta możemy wykonać na nim clasyczny analogowy mixdown, co w niektórych stylach muzycznych przynosi bardzo pożądane rezultaty. Korzystnie wychodzi na tym zwłaszcza wokal, jazz, fusion i muzyka latynoamerykańska.

Oferujemy pierwszy w Polsce Tutorial/Poradanik programu Reaper, prezentujący szczegółowo wszystkie etapy nagrywania i edycji utworu. Tutorial w formie PDF z wygodnymi odnosnikami, zawiera również triki obróbki dźwięku. 

Nasz Poradnik Reapera, doskonałego programu do produkcji muzyki jest bardzo przystepny i wyczerpujący. Wszyscy, którzy chcą sami w warunkach domowego studia nagrać własną płytę i którzy pragną jak najbardziej zbliżyć się  do komercyjnej jakości produkcji topowych grup i wykonawców z pewnością skorzystają z jego zakupu.

Wykonujemy wiele zamówień na TUNING KOLUMN głośnikowych. Do tej pory tuningowaliśmy już kolumny tak renomowanych producentów jak między innymi Klipsch, Paradigm, B&W, Canton, JBL, Dali, KEF, Focal, Monitor Audio czy Tannoy.
Każde kolumny bez względu na to ile kosztują można polepszyć brzmieniowo, gdyż wyroby seryjne zawsze posiadają pewne uproszczenia czy oszczędności na kosztach produkcji. W zdecydowanej większości przypadków poprawa jakości brzmienia tuningowanych kolumn jest ogromna. 

Dołączamy do katalogu naszych usług ofertę produkcji jingli, sweeperów, reklam, zajawek radiowych oraz nagrywania większych projektów z użyciem głosu lektora, jak prezentacje multimedialne i audiobooki. Szczegóły na stronie Studio.

 

W obróbce dźwięku często stosujemy sprawdzowne, klasyczne metody i triki. Dostrzegamy zwłaszcza potencjal w zastosowaniu kompresji do ścieżek i miksów. Technika kompresji używana u nas opiera się na amerykańskim wynalazku z Detroit zwanym "Excitment Compressor". Daje ona znacznie lepsze rezultaty brzmieniowe w zakresie wyższych średnich i najwyższych tonów, niż zwykły nawet najlepszy equalizer. Technika ta była rozwinięta w znanej wytwórni Tampla Motown przez utalentowanego realizatora nazwiskiem Lawrence Horn. 

 

 Opinie klientów

 

     
  
 

English version     

   

Studio Masteringu ECP
 
Mastering Studio  ECP

 

 

 

 

Tuning modyfikacja polepszenie poprawa brzmienia kolumn

 
Reaper Tutorial
 
Reaper
Warsztaty